Українки вперше в історії перемогли на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики в командному багатоборстві

Жіноча збірна України в суботу, 19 грудня, отримала «золото» чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики в командному багатоборстві — це сталося вперше в історії. Про перемогу дівчат повідомив Національний олімпійський комітет України.

Україну на змаганнях у турецькому місті Мерсін представляли Діана Варінська, Анастасія Бачинська, Ангеліна Радівілова, Єлизавета Губарева та Анастасія Мотак.

За підсумками змагань українська збірна здобула 154,663 бала — це на менш як 0,2 бала більше, ніж у румунок, які фінішували другими й до цього були фаворитками змагань. «Бронзу» здобула збірна Угорщини (151,597 бала).

Що ж стосується «золота» загалом, то востаннє його отримувала Яна Дем’янчук у 2009 році як чемпіонка Європи. До сьогоднішньої перемоги в активі українських гімнасток було загалом 11 золотих медалей.

За кілька днів до того свій виступ на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики завершила чоловіча збірна України. Загалом українці вибороли 15 нагород, зокрема й п’ять золотих, що стало найкращим результатом у командному заліку. Це стало найуспішнішим виступом української команди на Євро в історії.

Джерело: hromadske