Збірна України виграла чемпіонат світу з футболу U-20

Збірна України з футболу серед команд віком до 20 років перемогла Південну Корею та вперше в історії стала чемпіоном світу. Україна перемогла з рахунком 3:1. Фінал чемпіонату світу відбувся на міському стадіоні польського міста Лодзь.

Збірна України пропустила уже в дебюті гри. Данило Безкоровайний збив суперника на лінії штрафного майданчика, арбітр переглянув відеоповтор і вказав на “точку”. Андрій Лунін не врятував – Лі Кан Ін впевнено реалізував одинадцятиметровий. Відігратися українцям вдалося на 34-й хвилині. Стандарт у штрафному південнокорейської збірної завершився голом Владислава Супряги, який розвернувся і відправив м’яч у нижній кут воріт.

На 52-й хвилині Супряга оформив дубль – після пасу Юхима Коноплі нападник “Динамо” вийшов на голкіпера і низом пробив у дальній кут. На 70-й хвилині збірну України врятував Лунін – голкіпер зреагував на удар головою з близької відстані, після чого м’яч ще й влучив у поперечину. В кінці матчу Георгій Цітаїшвілі протягнув м’яч зі своєї половини поля і точно пробив у дальній кут, поставивши крапку у матчі. Збірна України U-20 вперше стала чемпіоном світу. На світовій першості українська збірна виграла шість матчів з семи, а ще в одному зіграла внічию.

Голи: Супряга, 34, 52, Цітаїшвілі, 89 – Лі Кан Ін, 5 (з пенальті)

Україна: Лунін, Безкоровайний, Бондар, Сафронов, Корнієнко, Конопля, Дришлюк, Хахльов (Чех, 57), Цітаїшвіли, Булеца (Кащук, 88), Супряга (Сікан, 63)

Південна Корея: Лі Кван Єп, Хван Те Хен, Чи Джі Сіль, Кім Хьюн Ву, Лі Чже Ік, Чой Джун (Чи Ку Гук, 80), Кім Се Юн (Розум Геть Сан, 46), Кім Чжун Хв, Чжо Єп Кк (Чжон Се Джин, 46), Лі Кан Ин, О Се Хун
На шляху до першого в історії фіналу українці здобули п’ять перемог і одну нічию. В груповому турнірі вони перемогли збірні США і Катару та зіграли 1:1 з нігерійцями. У плей-оф українці по черзі виграли у збірних Панами, Колумбії та Італії.

Особливо драматичною виявилася перемога над апеннінцями. Завдяки голу Сергія Булеци українці вели 1:0, але завершували матч після вилучення Дениса Попова в меншості. На другій компенсованій хвилині пропустили. Арбітр спершу гол зарахував, але потім, після перегляду відеоповтору, взяття воріт відмінив.

Збірна Південної Кореї на цьому турнірі створила справжню сенсацію, вибравшись зі, здавалося б, непрохідної групи. У першому матчі Корея програла Португалії, але потім перемогла мінімально збірні Південної Африки та Аргентини і опинилася в 1/8-й. У плей-оф на шляху майбутніх фіналістів суперники були не такими грізними – Японія, Сенегал та Еквадор.

У разі перемоги корейці могли стати першою в історії азійською збірною, яка виграє чемпіонат світу з футболу.

Нагадаємо, що збірну України очолює один з найвідоміших українських дитячо-юнацьких тренерів Олександр Петраков. До сьогодні українські футболісти вигравали юнацький мундіаль в 1977 році у складі збірної СРСР. В тієї команди було відразу дев’ятеро українських гравців. Капітаном тієї команди був Андрій Баль із “Карпат”, а найкращим гравцем турніру став київський динамівець Володимир Безсонов.

Чому це досягнення унікальне

Для молодіжної збірної України, яка тричі брала участь у чемпіонатах світу, це перша в історії перемога. До цього найвищим здобутком був етап 1/8 фіналу, зокрема, у 2005 році на цій стадії команда Олексія Михайличенка поступилася нігерійцям.

А от на молодіжних чемпіонатах Європи Україна досягала більшого – стала віце-чемпіоном 2006 року. Найбільшим успіхом на юнацькому рівні стала перемога збірної U-19 під керівництвом Юрія Калитвинцева на домашньому Євро-2009.

Відбір на Євро-2020: Україна обіграла Люксембург та зберегла лідерство у групі

Збірна України з футболу обіграла Люксембург із рахунком 1:0 у матчі четвертого туру відбору на чемпіонат Європи з футболу.

Гра відбувалася на “Арені Львів”. На 6 хвилині єдиний гол у матчі забив Роман Яремчук.

Після цього матчу Україна здобуває 10 очок у чотирьох матчах і зберігає лідерство в групі B. На чемпіонат Європи із кожної групи виходять по дві команди.

У кваліфікації Євро-2020 збірні провели по 2 матчі. Україна у стартовому поєдинку зіграла у Лісабоні внічию – 0:0 з Португалією (22 березня), а в наступному турі на останній хвилині вирвала перемогу – 2:1 у гостьовому матчі проти Люксембургу (25 березня).

Португальці у 2-му турі вдома поділили очки із Сербією – 1:1, і таким чином, Україна захопила лідерство у групі B.